5 اشکال دیوار سبز فلزی


مشکلات دیوار سبز مدولار فلزی

دیوار سبز مدولار فلزی

اشکالات دیوار سبز با گلدان های فلزی

دیوار سبز فلزی اغلب به عنوان گزینه عالی تبلیغ می شه اما قبل از اینکه دیوار سبز فلزی را بخرین ، اشکالاتی در مورد ماژول های دیوار سبز فلزی وجود داره که باید درباره آنها بدانید . به نظر می رسه فلز و گل و گیاه ضد یکدیگرن ، فلز بسیار صنعتی و گیاهان بسیار لطیف هستن ، اما در بعضی مواقع این گلدان های دیوار سبز در ظاهر کار می کنن . بسیاری از آنها به روز به روز چهره مدرنتری به خودشون می گیرن . برای ساخت این گلدان ها از مس ، ورق های گالوانیزه یا آلومینیوم استفاده می شه . با این حال اشکالاتی که در مورد گلدان های دیوار سبز فلزی وجود داره از ظاهر ماجرا حادتره . ما می تونیم حتی از گلدان های فلزی با روکش رزین های فرموله شده استفاده کنیم مشکلات مربوط به گلدان های دیوار سبز فلزی رو کاهش بدیم  ، با این وجود ایراداتی هنوز ممکنه در مورد استفاده از گلدان های دیوار سبز فلزی باقی بمونه .

قبل از خرید گلدان های دیوار سبز فلزی ، این 5 اشکال را در ذهن داشته باشین ...

انتقال گرما
گرما ریشه های گیاهان رو مورد می پزه .
یکی از اصلی ترین مسائل مرتبط با دیوار سبز های فلزی اینه که فلزات گرمای رو خیلی زیاد جذب می کنن . در نتیجه ، خاک و ریشه گیاه دیوار سبز شما از دمای طبیعی داغ تر می شن و در بسیاری موارد باعث می شه ریشه گیاهانی که توی این گلدانهای دیوار سبز هستن و در معرض آفتاب قرار دارن ، از دمای طبیعی محیط داغ تر بشن . این فرآیند به دلیل عایق ضعیف دیوار سبز فلزی ، به طور فزاینده ای بدتر می شه . برای کمک به کاهش آسیب های ریشه ، شما باید از انواع عایق اضافی مانند رول های پلاستیکی استفاده کنین ، این عایق ها می تونن به عدم انتقال حرارت زیاد کمک کنن .

نمک و املاح کودها به برخی از مواد فلزی آسیب می زنه

فلزات فارغ از اینکه از کدام نوع باشن ، عمر مفیدشون کوتاهه . نمک محلول در کود به طور طبیعی به برخی از نقاط گلدان فلزی دیوار سبز به خصوص محل های جوش داده شده آسیب می رسونه . به عبارت دیگه خیلی از این گلدونای دیوار سبز قابلیت نگهداری خاک رو ندارن .

ریسک سلامتی مرتبط با گلدان های فلزی دیوار سبز

 

گلدان های دیوار سبز گالوانیزه شده به طرز غیرقابل جبرانی برای خاک سمی هستن . برخی از کارشناسان به دلیل وجود فلز روی موجود در ورق های گالوانیزه ، با استفاده از گلدان های گالوانیزه در دیوار سبز مخالف هستن و معتقدن مواد سمی تشکیل دهنده ورق های گالوانیزه ، برای ، گیاهان و خاک دیوار سبز  بسیار مضر هستن . سالها طول خواهد کشید تا اثر منفی ZINC  ورق های گالوانیزه در خاک استفاده شده در دیوار سبز از بین بره .

 

گیاهان اسیدی بیشترین خطر را برای فلز روی دارن و می تونن به راحتی فلز روی رو دچار خوردگی از بین ببرن .


پتانسیل زنگ زدگی بالا

وقتی به زنگ زدگی فکر می کنین ، فلز یکی از اولین موادیه که به ذهن خطور می کنه . این بدان دلیله که فلز در مورد زنگ زدگی بدنامه ، و گلدانهای فلزی دیوار سبز شما مستثنی از سایر فلزات نیستن . معمولاً گیاهان دیوار سبز در معرض آب زیادی قرار می گیرن و در نتیجه گلدان های دیوار سبز برای زنگ زدن مستعد تر هستن .

اگر در جایی با بارندگی زیاد یا هوای نیمه گرمسیری مرطوب زندگی می کنین ، ممکنه برای مهار زنگ زدگی گلدان های فلزی دیوار سبز خود نیاز به ضد زنگ های شیمیایی داشته باشین که بسیاریشون برای گیاه سمی هستن . سعی کنین از ضد زنگ هایی استفاده کنین که کمترین آسیبو به گیاهان دیوار سبز  بزنن .

فلز سنگینه

منظور ما اینه که گلدان های فلزی دیوار سبز شما سنگین تر از سایر سیستم های دیوار سبز خواهند بود !
بسته به نوع فلز ، وزن متفاوت خواهد بود .
به عنوان مثال اگر گلدان های دیوار سبز از جنس آهن باشه ، گلدان های شما برای بالکن یا روف گاردنتون بسیار سنگین  خواهد بود .
دیوار سبز گلدان فلزی


با وجود موارد بالا چرا گلدان های فلزی دیوار سبز هنوز هم در فضاهای اختصاصی و شهری رایج هستن ؟

اشخاصی که موارد بالا رو میدونن با دیدن ماژول های فلزی دیوار سبز در سطح شهر ممکنه سورپرایز بشن و بگن چرا هنوز این گلدونا در حال رواج هستن ؟ واقعیت مطلب اینه که برخی از مشتریان دیوار سبز ممکنه نسبت به نوع شکل هندسی ماژول های فلزی علاقمند باشن یا اینکه یک شرکت خدماتی دیوار سبز با گلدون های فلزی به پستشون خورده که این مسئله بر می گرده به شانسشون و تا حدودی هم عدم تحقیق در مورد بازار . البته قبل از اینکه ما وارد بازار دیوار سبز بشیم شاید این گلدونا نسبت به مدل های پلاستیکی قیمت جذابی هم داشتن .
 به هر حال دوستانی که دیوار سبز فلزی می خرند باید منتظر عواقب فوق الذکر هم باشن .

ممنون از توجهتون ، امید به رشد دانش عزیزان در زمینه ذیوار سبز

دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،دیوار سبز،

 

 

 

 

  
 

5 اشکال دیوار سبز فلزی